Czy masz już dość tych wszystkich świetnych recenzji Bluehost ze wszystkimi idealnymi pięciogwiazdkowymi ocenami? Ja też. Wyobraź sobie, że czytasz o nich uczciwą recenzję. Bez wszystkich doskonałych wyników pięciogwiazdkowych, uprzedzeń oraz niepotrzebnego i nieprzydatnego puchu.

Nie ma za co, mylisz się co do tego. To nie jest kolejny z nich. Ponieważ jest to moja osobista, bezstronna i brutalnie uczciwa recenzja .Wraz z zespołem Datrontech obsługującym ranking portali hostingowych oceniliśmy wszystkie wady i zalety tej firmy.

O Bluehost

 • Firma Bluehost została założona w 2003 roku przez Matt Heaton, a jej siedziba główna znajduje się w Provo w stanie Utah .
 • Większość planów obejmuje nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość .
 • Darmowe domeny na okres jednego roku jest dostępna dostępna z większości planów.
 • Bluerock to ich nowy, ulepszony panel sterowania (cPanel).
 • Bezpłatne dyski SSD są uwzględnione we wszystkich udostępnianych planach hostingowych.
 • Serwery są obsługiwane przez buforowanie PHP7, HTTP / 2 i NGINX +
 • Oferują bezpłatne certyfikaty SSL (Let’s Encrypt) i CloudFlare CDN .
 • Oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy .
 • Jest oficjalnym partnerem WordPress.org
strona główna bluehost

Plusy i Minusy

Dowiedzmy się, jakie są zalety i wady. Ponieważ nigdy nie należy wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka, a dotyczy to również hostingu internetowego.

Przez lata straciłem wiele jaj z powodu tego, że nie przeprowadziłem wstępnych badań hosta internetowego i nie sprawdziłem wszystkich faktów.

Więc kiedy otrzymujesz hosting, upewnij się, że robisz badania przed zakupem. Powinieneś rozważyć zalety i wady korzystania z nich i pozwolić faktom mówić za siebie.

Cechą wyróżniającą tę firmę jest to, że istnieje ona od 2003 roku i obsługuje ponad 2 miliony stron internetowych . Są jedną z najpopularniejszych, niedrogich, udostępnianych opcji hostingu.

Ale czy są jakieś dobre?

Jak każda firma, mają zarówno zalety, jak i wady . Będąc jednym z największych dostawców hostingu na świecie, dowodzi, że wielu w nich wierzy. Zgodnie z ocenami konsumentów , są w rankingu na poziomie 9,7 z 10 użytkowników.

Niektóre zalety przeglądu Rankingów konsumenckich polegały na tym, że są one łatwe w użyciu, łatwo się zarejestrować , a ich cPanel ułatwia instalację WordPressa i jest bardzo dobrze zorganizowany.

Ale obawiam się, że to nie wszystko róże i słońce. Istnieje również kilka poważnych wad.

Poniżej przedstawiamy więcej dobrych, złych i brzydkich sposobów korzystania z usług hostingowych.

mężczyzna pod krawatem w garniturze

Profesjonaliści Bluehost

Mają dla nich kilka naprawdę dobrych rzeczy .

Naprawdę tani hosting
Mają jedne z najtańszych planów hostingowych w branży. Plany zaczynają się od 2,95 $ / miesiąc w momencie pisania tego tekstu.

To naprawdę tani hosting . Jednak i to jest trochę podejrzane, musisz zapłacić 36 miesięcy z góry, aby uzyskać tę cenę.

Dobry dla stron WordPress
Bluehost jest dobrą opcją dla WordPress, ponieważ jego nowa platforma Bluerock jest skoncentrowanym na WordPressie panelem sterowania oferującym zintegrowaną obsługę stron internetowych WordPress.

Instalowanie WordPress jest dziecinnie proste, możesz albo przejść przez automatyczny proces instalacji WordPressa jednym kliknięciem , albo możesz zainstalować WordPress na koncie skonfigurowanym podczas rejestracji.

Bluerock dostarcza strony WordPress 2-3 razy szybciej niż poprzedni stos techniczny i ma wbudowane buforowanie stron NGINX .

Każda witryna WordPress będzie korzystać z najnowszych funkcji bezpieczeństwa i wydajności, takich jak:

 Hojna gwarancja zwrotu pieniędzy

W przeciwieństwie do negatywnych recenzji, trzymają się swoich produktów i usług, oferując 30-dniową politykę pełnego zwrotu pieniędzy.

Nawet po 30 dniach otrzymasz proporcjonalny zwrot kosztów swojego planu. Jeśli zdecydujesz się odejść, również nie znajdziesz żadnych przykrych kar ani ukrytych opłat.

Dobry czas pracy

Historia dostępności Bluehost jest naprawdę dobra. Monitoruję czas działania 5 losowych stron internetowych . 4 na 5 witryn miało zerową przestój, tj. 100% czasu działania w ciągu ostatniego miesiąca. 1 na 5 miał 99,6% czasu sprawności (co równałoby się około 4 godzinnej awarii w ciągu miesiąca).

Bezpieczeństwo jest priorytetem

Zapewniają dobrą ochronę Twojej witryny. Zapewniają bezpieczny dostęp do powłoki (SSH), dzięki czemu twórcy stron internetowych i administratorzy mogą bezpiecznie uzyskiwać dostęp do plików konfiguracyjnych. SpamExperts, Apache SpamAssassin i Spam Hammer to wybrane przez nich narzędzia antyspamowe.

Oferują inne funkcje bezpieczeństwa, takie jak czarna lista adresów IP, katalogi chronione hasłem, filtry kont e-mail i kont użytkowników oraz dostęp do zarządzania cyfrowymi certyfikatami i kluczami prywatnymi.

 Pomocny portal wsparcia dla użytkowników

Zapewniają wsparcie techniczne 24/7. Oprócz tego mają bazę wiedzy, w której użytkownicy mogą sprawdzić samouczki wideo, przejrzeć dokumentację pomocniczą i wiele innych.

Rejestracja jest łatwa i darmowa; żadne wymagania nie są konieczne do spełnienia. Nie ma limitu prowizji i płacą ci 65 $ za polecenie .

Różnorodne opcje hostingu
Jeśli chcesz trzymać się tylko jednej firmy hostingowej w miarę rozwoju firmy, Bluehost ma na to odpowiedź. Zapewniają cztery plany, więc nie musisz przełączać się na aktualizacje serwera w miarę rozwoju witryny: udostępniany hosting, hosting w chmurze, WordPress hosting VPS, dedykowane i plany hostingowe dla sprzedawców są dostępne.

Plan szybkiego startu
Dla tych, którzy nie mają pojęcia, od czego zacząć, mają plan szybkiego startu za 79,99 USD. Ta 45-minutowa sesja zapewnia szkolenie 1 na 1 z ekspertem firmy .

Dowiesz się, jak korzystać ze wszystkich narzędzi na koncie, takich jak przewodnik z przewodnikiem cPanel, rekomendacje dla twórców stron internetowych, pomoc w instalacji motywów i wtyczek, porady dotyczące tworzenia stron, wskazówki dotyczące kont e-mail i inne ogólne porady.

Obecnie wielu dostawców hostingu oferuje bezpłatne szkolenia, więc niektórzy mogą rozważyć opłacenie planu szybkiego startu jako złą funkcję. Ale jeśli nie masz czasu czekać i potrzebować całego tego szkolenia na jednym posiedzeniu, może to być dla ciebie plus.

Hojne dodatki
W ramach planu hostingowego otrzymujesz bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok . Ponadto, dla tych, którzy chcą zwiększyć swój marketing biznesowy, oferują kredyty reklamowe w Google AdWords, Bing i innych wiodących witrynach.

kciuk w dół

Wady Bluehost

Mylące ceny
Choć może wydawać się to tanie jak 2,95 USD, użytkownicy często nie czytają drobnego druku, aby zauważyć, że jest to cena wprowadzająca na podstawie 36 miesięcy. Masz opcje wyboru planów 12- lub 24-miesięcznych, ale te miesięczne ceny są wyższe.

Na przykład możesz wybrać najpopularniejszy plan Plus w cenie 4,45 USD na 36 miesięcy. Jednak przez 24 miesiące lub 12 miesięcy cena wzrasta odpowiednio do 5,45 USD i 6,45 USD. Nie ma do wyboru ofert na trzy i sześć miesięcy.

Brak bezpłatnych automatycznych kopii zapasowych
Chociaż oferują kopie zapasowe, kopie zapasowe są uważane za grzeczność . Oznacza to, że nie możesz polegać na codziennej kopii zapasowej danych – więc nie ma tu żadnych gwarancji. Musisz skonfigurować i uruchomić własną kopię zapasową za pośrednictwem cPanel i na własne urządzenie lokalne.

Kolejną wadą jest to, że wszelkie dane, których kopie zapasowe utworzono w ciągu ostatnich 30 dni, są zastępowane. Ich Warunki wyraźnie stwierdzają, że nie będą ponosić za to odpowiedzialności.

Innymi słowy, możesz uzyskać dostęp tylko do najnowszej kopii zapasowej, którą mają, nawet jeśli nie jest to ta, której potrzebujesz do przywrócenia witryny.

Site Backup Pro to płatny dodatek. Tworzy regularne i automatyczne kopie zapasowe Twojej witryny. Jest to jednak funkcja premium, w którą musisz zainwestować.

„Nieograniczony” naprawdę oznacza „ograniczony”
Plany Plus, Prime i Business Pro mogą pochwalić się nieograniczoną liczbą stron internetowych oraz „niezmierzoną” przestrzenią dyskową, kontami e-mail, pamięcią e-mail i poddomenami udostępnianymi klientom.

Jednak ich Umowa użytkownika, punkt 7 Zasady użytkowania i definicje wyjaśniają inaczej. Jest nieograniczony do pewnego poziomu .

Ich nieograniczony plan jest porównywalny z większością dostawców (tj. Bluehost nie jest jedynym hostem, który obiecuje „nieograniczony” hosting ).

Dracońskie ograniczanie / ochrona procesora
Wdrożyli to w 2009 roku i zdezorientowali kilku klientów. Być może wcześniej nie słyszałeś o dławieniu procesora. Możesz znaleźć dławienie procesora po zalogowaniu się do cPanel.

Mówiąc najprościej, jeśli uważają, że witryna zajmuje zbyt wiele zasobów, mogą zdecydować o zachowaniu zasobów serwera przez zamrożenie użycia procesora .

Nie dotyczy to jednak tylko tego hosta internetowego. W rzeczywistości wszystkie współdzielone hosty internetowe ograniczają nadmierne wykorzystanie zasobów .

Brak hostingu systemu Windows
Oferują tylko serwery oparte na systemie Linux . Innymi słowy, nie można uzyskać hostingu systemu Windows. Nie stanowi to większego problemu, ponieważ Linux jest najczęściej używanym i popularnym systemem operacyjnym dla serwerów sieciowych.

Ale dla tych, którzy wolą hosting Windows, jest to problem.

Brak gwarancji dostępności
Nie oferują gwarancji dostępności. Wybierając dostawcę usług hostingowych, chcesz mieć czas działania tak blisko 100%, jak to możliwe. Nie dają one gwarancji , ale w ich umowie o pracę w sieci / serwerze stwierdza się, że „większość problemów rozwiązuje się w ciągu około 15 minut”.

Średnio około 99,94% czasu sprawności. Ta przerwa w wysokości 0,05% oznacza, że w ciągu całego roku witryna nie działa przez 4,4 godziny. Ogólnie rzecz biorąc, ich dostępność jest niezawodna, ale znowu nie ma gwarancji, że Twoja strona będzie działać przez większość czasu.

Czas ładowania może być długi
Czasy ładowania nie zawsze są również najszybsze. Według badania Kissmetrics 47% konsumentów uważa, że witryna powinna się załadować w czasie krótszym niż 2 sekundy . A 40% konsumentów opuści witrynę, jeśli załadowanie zajmie więcej niż 3 sekundy.

Jeśli Twój hosting nie jest w stanie zapewnić szybkiego czasu ładowania i nie optymalizujesz swojej witryny pod kątem szybkości i wydajności, ryzykujesz utratę dużego ruchu w witrynie.

Sprzedaż dodatkowa to model biznesowy
Ich praktyki sprzedaży są zaprojektowane tak, abyś je kupił. Innymi słowy, pojawią się irytujące wyskakujące okienka i alerty próbujące przekonać cię do zakupu.

Na przykład mają do wyboru wyprzedaże przed dokonaniem transakcji i zakończeniem rejestracji. Istnieją również dodatki instalacyjne, które należy zakupić, które zwykle są dołączane do innych dostawców hostingu jako wbudowane funkcje.

Długi czas reakcji wsparcia
Chociaż mają wsparcie techniczne 24/7, nie zawsze są łatwo dostępne. Czas reakcji może wynosić od dziesięciu minut do godziny . W niektórych przypadkach początkowa odpowiedź jest generowana automatycznie.

Dobra wiadomość jest taka, że dokonali znacznych inwestycji w kanał wsparcia, kładąc nacisk na zadowolenie klientów i sukces. Kanał wsparcia głosowego zespołu wsparcia podniósł w 2018 r. Wyniki zadowolenia klientów do historycznie najwyższego poziomu 4,86 (spośród 5).

 Drogie stawki za odnowienie

Podobnie jak inne firmy hostingowe, ich ceny wprowadzające mają zwabić klientów. Jest to również dość mylące. Kiedy więc nadejdzie czas na odnowienie, będziesz zszokowany odkryciem wzrostu cen o prawie 90%!

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować , lepiej jest zarejestrować się przez 24/36 miesięcy w obniżonej cenie wstępnej .

 Bezpłatna migracja witryny nie jest uwzględniona

Jeśli chcesz zmienić hosta, pamiętaj, że oferują migrację witryn , jednak za opłatą .

Pakiety hostingowe Bluehost

Teraz wyjaśnię trochę, czego możesz się spodziewać w każdym z ich wspólnych planów hostingowych. Istnieją cztery plany: Basic (lub ich plan początkowy), Plus, Prime i Business Pro .

Wiele recenzji nawet nie wspomina o Bluehost jako o czterech planach; zazwyczaj obejmują tylko trzy.

(Jeśli zdecydujesz się spróbować) Zalecam zacząć od planu podstawowego , ponieważ jest to najtańszy i najłatwiejszy początek. Zawsze możesz zaktualizować później, jeśli chcesz więcej mocy i funkcji.
Jeśli zamierzasz prowadzić tylko małą witrynę internetową lub osobistą, naprawdę nie powinieneś potrzebować droższego pakietu.

PODSTAWOWY PLAN

W obecnej formie plan podstawowy kosztuje 2,95 USD / miesiąc i jest idealny dla początkujących . Będziesz miał jedną domenę dla jednej witryny. Ta opcja jest popularna, szczególnie wśród blogerów .

Ten plan obejmuje do 50 GB przestrzeni dyskowej, 100 MB przestrzeni e-mail, pięć kont e-mail, 25 subdomen oraz podstawową kopię zapasową witryny .

Ich stopa odnowienia wynosi wtedy 7,99 USD / miesiąc przez okres 24 miesięcy (zamiast początkowego okresu 36 miesięcy).

WIĘCEJ PLANU

Plan Plus jest ich najbardziej popularny program na $ 4,45 / miesiąc.

Ten plan obejmuje nieograniczoną liczbę stron internetowych, przestrzeń dyskową, konta e-mail, pamięć masową, domeny dodatkowe i poddomeny .

Pamiętaj jednak o ich nieograniczonych warunkach. Dostajesz także 24 USD rocznie na dodatkowych i ekspertów ds. Spamu w jednej domenie .

Istnieją oferty marketingowe do 200 USD. Ich stopa odnowienia wynosi potem 10,99 USD / miesiąc.

PIERWSZY PLAN

Ten plan ma większe wykorzystanie zasobów i kosztuje 6,95 USD miesięcznie . Ten plan nie jest tak popularny wśród klientów, ponieważ istnieją lepsze oferty hostingu.

Otrzymasz te same funkcje, co w przypadku Planu Plus (patrz poniżej), a także 80 USD rocznie na dodatki, prywatność domeny i Site Backup Pro . Ich cena za przedłużenie wynosi 14,99 USD / miesiąc.

BIZNESOWY PLAN PRO

zespół w firmie

Plan Business Pro kosztuje 13,95 USD i zapewnia wszystko , co oferuje Plan Prime , jednak z tym planem masz również dedykowany adres IP, do 300 000 i-węzłów oraz ekspertów ds. Spamu dla dwóch domen.

Istnieje również certyfikat SSL, bezpłatna subskrypcja ich usługi Site Backup Pro i inne zalety usługi. Ich cena za przedłużenie wynosi 23,99 USD / miesiąc.

Porównanie planu hostingowego Bluehost

Który plan powinienem otrzymać? Właśnie dlatego ta sekcja ma pomóc ci dowiedzieć się …

Jakie są zatem różnice między pakietami hostingowymi Basic, Plus, Prime i Pro? Oto porównanie planu Basic vs. Plus , Plus Plus Prime i Prime vs. Pro .

Przegląd Bluehost Basic vs. Plus
Ich plan podstawowy jest najtańszym planem, więc ma najmniej zasobów i funkcji. Główną różnicą między planem podstawowym a planem Plus jest to, że w planie podstawowym można hostować tylko jedną stronę internetową , ale w planie Plus można hostować nieograniczoną liczbę stron internetowych . Jeśli zamierzasz prowadzić wiele stron internetowych, powinieneś wybrać plan Plus.

Inną główną różnicą między tymi dwoma planami jest ilość miejsca w sieci, którą można przechowywać na serwerze. Plan podstawowy zawiera tylko 50 GB miejsca na dysku , podczas gdy plan Plus zapewnia nieograniczoną przestrzeń. 50 GB to dość dużo miejsca i powinno wystarczyć w większości przypadków, ale jeśli przechowujesz dużo zdjęć i filmów, możesz szybko dodać.

Wreszcie liczba kont e-mail i ilość miejsca na pocztę e-mail w abonamencie podstawowym jest dość ograniczona. Być może nie tyle liczby e-maili, że większość użytkowników nigdy nie używa więcej niż 5 adresów e-mail, ale posiadanie tylko 100 MB miejsca na pocztę e-mail jest dość niskie i możesz szybko zabraknąć miejsca.

Powinieneś rozważyć wybranie planu Plus, jeśli:
Chcesz hostować nieograniczoną liczbę witryn na swoim koncie hostingowym
Chcesz nieograniczonej przestrzeni dyskowej zamiast 50 GB dostarczanej z planem podstawowym
Potrzebujesz nieograniczonej liczby kont e-mail z nieograniczoną ilością miejsca do przechowywania wiadomości e-mail
Chcesz SpamExperts, który jest ich narzędziem do ochrony przed spamem
Bluehost Plus vs. Prime Review
Istnieje bardzo niewiele różnic między pakietami hostingowymi Plus i Prime. W rzeczywistości są tylko rzeczy, które wyróżniają te plany. Oznacza to, że dzięki planowi Prime otrzymujesz bezpłatną prywatność domeny (znaną również jako prywatność whois) dla swojej nazwy domeny, a plan Prime obejmuje również SiteBackup Pro, który jest usługą tworzenia kopii zapasowych i przywracania stron internetowych.

Jeśli rzucasz się między tymi dwoma planami, lepiej wybrać plan główny.

Powinieneś rozważyć wybranie planu Prime, jeśli:
Chcesz darmową prywatność nazw domen, prywatność whois
Chcesz SiteBackup Pro, który jest usługą tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryn
Recenzja Bluehost Prime vs. Pro
Istnieje kilka różnic między planem hostingu Prime i Pro , o których warto wiedzieć. Pierwszym i ważnym, jeśli zamierzasz prowadzić witrynę e-commerce lub bardziej wymagającą zasobów stronę WordPress, jest to, że witryny w planie Pro będą hostowane na serwerach o wysokiej wydajności .

Wysokowydajne serwery w planie Pro mają o 80% mniej kont na serwer, co pozwala na użycie większej ilości zasobów na konto (większe użycie procesora, użycie dysku, przepustowość). Oferuje większą prędkość, więcej mocy i mniej użytkowników.

Plan Pro zapewnia także dedykowany adres IP i prywatny (niepodzielony) certyfikat SSL .

Powinieneś rozważyć wybranie planu Pro, jeśli:
Chcesz wydajnych serwerów (tj. Szybko ładującej się witryny) i mniejszej liczby użytkowników, którzy współużytkują zasoby serwera
Potrzebujesz bezpłatnego dedykowanego adresu IP i prywatnego (nieudostępnionego) certyfikatu SSL

Który plan hostingowy jest dla ciebie najlepszy?

Ich nowa platforma Bluerock to skoncentrowany na WordPressie panel sterowania oferujący zintegrowaną obsługę stron internetowych WordPress. Bluerock dostarcza strony WordPress 2-3 razy szybciej niż poprzedni stos techniczny. Każda witryna hostowana na Bluehost.com będzie korzystać z najnowszych funkcji bezpieczeństwa i wydajności, takich jak:

 • Darmowy certyfikat Encrypt SSL
 • Buforowanie PHP7, HTTP / 2 i NGINX +
 • Środowiska przemieszczania WordPress
 • Dyski SSD
 • Bezpłatny CDN Cloudflare
 • Darmowa nazwa domeny na pierwszy rok

Teraz wiesz, jakie plany mają do zaoferowania i jesteś w lepszej pozycji, aby wybrać najlepszy wspólny plan hostingowy dla swoich potrzeb. Pamiętaj, że zawsze możesz przejść na wyższy plan, jeśli potrzebujesz więcej zasobów i funkcji.

Na podstawie mojego doświadczenia, oto moja rekomendacja dla Ciebie:

Zalecam zarejestrowanie się w planie podstawowym, jeśli zamierzasz prowadzić podstawową pojedynczą stronę internetową .
Zalecam zarejestrowanie się w planie Plus, jeśli zamierzasz uruchomić więcej niż jedną witrynę lub witrynę WordPress .
Zalecam zarejestrowanie się w planie Prime, jeśli zamierzasz uruchomić WordPress lub inną stronę CMS i chcesz mieć funkcje bezpieczeństwa i zapobiegania spamowi .
Zalecam zarejestrowanie się w planie Pro, jeśli zamierzasz prowadzić witrynę e-commerce lub WordPress i chcesz mieć dedykowany adres IP oraz funkcje bezpieczeństwa i zapobiegania spamowi .