Znakomity wybór dla hostingu typu „wszystko w jednym”

GoDaddy jest najbardziej znany jako rejestrator domen, ale to coś więcej: firma hostingowa typu „wszystko w jednym” ze wszystkim, czego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do Internetu i rozwijać swoją stronę internetową.

Korzystając z naszego specjalnego kodu kuponu CJC2OFF30 , możesz zaoszczędzić 79% na hostingu i nie tylko.

Plusy:

  • Łatwo założyć stronę internetową z jednymi z najtańszych hostingu w okolicy
  • Zaawansowany hosting, a także inne produkty, dzięki którym Twoja strona może się rozwijać
  • Wsparcie 24/7 na żywo za pośrednictwem czatu i telefonu

Minusy:

  • Poruszanie się po pomocy online jest trochę trudne
  • Dużo sprzedaje, a może to Cię kosztować, jeśli nie będziesz uważać
oferta hostingu godaddy

W tej recenzji dowiesz się, co musisz wiedzieć o typach hostingu GoDaddy i jak wybrać odpowiedni dla swojego projektu oraz czym różni się od na przykład BlueHost (recenzja tutaj). Dowiesz się, jak porównują się do innych hostów internetowych o podobnych ofertach. Dowiesz się o usługach marketingowych GoDaddy dla małych firm.

Czy GoDaddy jest właśnie dla Ciebie? Czytaj dalej i dowiedz się!

GoDaddy zmienia swój wizerunek

Pozwól mi być szczery: wszedłem w tę recenzję z przeciwieństwem słabego punktu dla GoDaddy.

W końcu swoją nazwę zawdzięczają reklamom Super Bowl, bikini i kontrowersjom z przeszłości.

Ale kiedy ostatnio spojrzałem na ich usługi, pomimo mojej poprzedniej niechęci do nich, byłem mile zaskoczony .

Wygląda na to, że GoDaddy wprowadził ostatnio nowy wizerunek marki .

Z marketingowego punktu widzenia wydaje mi się, że zdali sobie sprawę, że wykorzystywanie skąpo odzianych kobiet do sprzedaży nazw domen tylko ich dotrze.

W rzeczywistości GoDaddy opublikowało statystyki, w których dokonano znacznej poprawy różnorodności płci wraz z płaceniem dolara w porównaniu ze średnimi wynagrodzeniami mężczyzn – kolejna miła niespodzianka.

serwerowe kości ram

GoDaddy jest teraz skierowane do małych firm

Obecnie GoDaddy stara się być najlepszym usługodawcą internetowym dla małych firm .

Dawno minęły szprychy celebrytów. Zamiast tego GoDaddy wymyśla produkty i usługi wycenione w zasięgu ręki dla przedsiębiorców i właścicieli małych firm i startupów.

Różnorodne oferowane funkcje zapewniają atrakcyjną obsługę wspomnianej wcześniej grupy demograficznej – a wszystko to w dość rozsądnej cenie.

Więcej niż tylko domeny

GoDaddy wykonany swoje rejestracje domen sprzedaży boczek – i jest to nadal największy rejestrator domen na świecie , z 72 milionów domen pod ich kierownictwem.

Ale teraz GoDaddy to znacznie więcej. Cytując swój kwartalny raport, chcą „ pomóc klientom skopać tyłki w pełnych życia niezależnych przedsięwzięciach ”. Domyślam się, że w tę misję zaangażowanych jest mniej bikini.

Siedziba małej firmy, skoncentrowana na młodszych soloprenach

Chociaż koncentrują się na małych firmach, nie oznacza to, że są poważni.

Teraz przekrzykują swoje przesłania w kierunku młodszych twórców i soloprenów . Ich nagłówek na Twitterze pokazuje wytatuowanego faceta, który się ociera. Używają slangu, takiego jak „dla dorosłych = twardy ”.

Jeśli możesz odnosić się do tego rodzaju osobowości marki, przejdźmy do drobiazgowych produktów GoDaddy.

Biznes

Prawdą jest, że wiele z tych usług można uzyskać taniej – a nawet bezpłatnie – gdzie indziej.

Jednak chociaż nie ma szczególnej synergii między tymi aplikacjami, niektóre małe firmy mogą docenić wygodę scentralizowania wszystkich tych produktów na jednym pulpicie.

Prawdą jest, że wiele z tych usług można uzyskać taniej – a nawet bezpłatnie – gdzie indziej.

Jednak chociaż nie ma szczególnej synergii między tymi aplikacjami, niektóre małe firmy mogą docenić wygodę scentralizowania wszystkich tych produktów na jednym pulpicie

Udostępnione plany hostingowe GoDaddy

Najtańsze udostępnione plany hostingowe GoDaddy są zgodne z konkurencją, więc nie ma tam szokujących wiadomości.

Oferują różne poziomy planu hostingu, od samodzielnego majsterkowania po kompleksową opiekę i karmienie witryny.

Wybierz spośród 4 planów
Cztery pakiety hostingu współdzielonego pokazują wyraźny zamiar skutecznego działania GoDaddy na właścicieli małych firm.

Dodatki do zasobów są hojne, a niektóre hojne gratisy (takie jak darmowa domena ze wszystkimi wspólnymi planami) są rzucane, co powinno stanowić ulgę dla początkujących klientów hostingowych.

dwa laptopy plan na kartce

GoDaddy's Hosting Plany

Oprócz dwóch konstruktorów witryn, GoDaddy oferuje szeroki pakiet innych planów hostingowych , w tym wirtualne prywatne serwery (VPS) i serwery dedykowane.

Tak wiele planów, że znalezienie i porównanie może być trudne, ponieważ znajdują się w różnych częściach swojej witryny. Nie wiem, czy to zamieszanie jest zamierzone, czy po prostu chaos wynikający z niedawnego przeprojektowania.

Oferują zarówno serwery Linux, jak i Windows , a najdroższą warstwę hostingu zapewniają narzędzia dla programistów .

Z wyjątkiem hostingu opartego tylko na WordPress, udostępnione plany hostingowe GoDaddy dają ci dostęp do biblioteki Installatron instalacji 1-kliknięciem .

Kolejne godne uwagi specyfikacje serwerów dla doświadczonych klientów obejmują dostęp do konta root i dodatkowe usługi tworzenia kopii zapasowych.

Zarządzanie serwerami dedykowanymi

Wszystkie dedykowane plany są dostarczane z trzema opcjami zarządzania w postaci zarządzania samodzielnego, zarządzania i pełnego zarządzania.

Podczas gdy migracje są podobne, dodatkowe dedykowane adresy IP są uwzględnione w planach zarządzanych wyżej, dostęp do konta root jest dostępny tylko dla planów zarządzanych samodzielnie. Jeśli jest to coś, czego desperacko potrzebujesz – miej oko.

Kreatory stron GoDaddy

GoDaddy oferuje własny, autorski konstruktor stron internetowych oraz konstruktor „przeciągnij i upuść” WordPress. Najpierw spójrzmy na zastrzeżony.

GoCentral Website Builder
Firmowy kreator stron internetowych GoDaddy nazywa się GoCentral. Muszę powiedzieć, że jest całkiem sprytny.

Bez podania mojej karty kredytowej udało mi się stworzyć witrynę w około dziesięć minut, używając kreatora do kliknięcia tylko pięciu stron . Mógłbym nadal poprawiać i dodawać strony, ale podstawowa witryna była ustawiona na szybkie publikowanie.

Wiele szablonów biznesowych

Jedną z prawdziwych zabójczych aplikacji GoDaddy jest to, że GoCentral ma dziesiątki szablonów stron internetowych, podzielonych na kategorie i dostosowane do konkretnych produktów i usług.

Nie myl szablonów z motywami. Szablony zapewniają strukturę witryny, natomiast motywy dotyczą wyglądu, kolorów i czcionek.

Posiadasz usługę pielęgnacji zwierząt domowych? Są na to szablony. Inżynier konsultant? Tak, szablony do tego też. Śmiało, znajdź swoją firmę na pełnej liście szablonów.

Ale ograniczone wybory tematyczne

Moim zdaniem jedyną wadą narzędzia do tworzenia witryn GoCentral jest to, że masz tylko osiem motywów do wyboru. Inni twórcy witryn, tacy jak Wix i Weebly, oferują więcej możliwości projektowania.

Dodaj sklep internetowy w mgnieniu oka

Jeśli kupisz najwyższy poziom hostingu GoCentral, oprócz narzędzia do tworzenia witryn, możesz także dodać funkcjonalność e-commerce i koszyka na zakupy w sklepie internetowym.

Otwarcie sklepu jest równie łatwe, jak korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn w głównej części witryny.

Korzystanie z WordPress Quick Start Site Builder

GoDaddy ma inny kreator stron o nazwie WordPress Szybki start .

W przeciwieństwie do GoCentral nie można bezpłatnie wypróbować narzędzia do tworzenia witryn WordPress. Musisz zakupić co najmniej 1 miesiąc z planu hostingowego aby wypróbować ten wypełniacz.

Nie musisz rozumieć WordPressa
Mimo trudności z kartami kredytowymi i tak warto spróbować Szybki Start . Genialność tego narzędzia do tworzenia witryn WordPress polega na tym , że nie trzeba nic wiedzieć o WordPress, aby w kilka minut stworzyć witrynę internetową.

W rzeczywistości nie musisz nawet wiedzieć, co to do cholery jest WordPress ani jak działa dodawanie wtyczek do Twojej witryny.

GoDaddy kładzie warstwę dobroci przeciągnij i upuść między tobą a wewnętrznymi funkcjami WordPress, abyś mógł skoncentrować się na treści, a nie na kodowaniu.

Imponująco łatwy w użyciu

Jako maniak WordPress byłem pod wrażeniem łatwości szybkiego startu . Jestem prawie pewien, że nawet emerytowane ptaki śnieżne na Florydzie mogą błyskawicznie otworzyć witrynę WordPress.

Świetny personel pomocniczy, ale dokumentacja? Nie tak bardzo

GoDaddy poszedł na całość w dziale personelu wsparcia. Zatrudniają ponad 4700 przedstawicieli obsługi klienta.

Przedstawiciele ci są dopasowani do obsługi klientów w określonych krajach. (GoDaddy oferuje usługi wsparcia w 27 językach.)

Oznacza to, że porozmawiasz z kimś, kto mówi w twoim języku i nie będzie z tobą rozmawiać ani nad głową.

Możesz skontaktować się z pomocą techniczną w dowolnym momencie przez telefon lub przez czat online . Najlepsze jest to, że poziom wsparcia GoDaddy nie zależy od tego, który plan hostingowy wybierzesz.

Znakomita obsługa klienta

Moje doświadczenia z osobistym aspektem ich wsparcia były wybitne . Kiedy rozmawiałem z pracownikami pomocy technicznej, otrzymałem pomocne odpowiedzi na moje pytania w ograniczonym czasie oczekiwania od przedstawicieli, którzy byli naprawdę zainteresowani zrozumieniem mnie.

Dokumentacja samopomocy

Z drugiej strony samopomoc jest nieco trudna do osiągnięcia.

Mimo że pomoc online GoDaddy jest trudna w użyciu, ich pracownicy wsparcia czatu online są przyjaźni, pomocni i szybko odpowiadają na pytania.
Wydaje się to takie proste, ale frustrujące, gdy nie jest dostępne. Na przykład nie ma pola wyszukiwania u góry strony głównej GoDaddy. (Wyświetlone pole wyszukiwania służy do wyszukiwania nazw domen).

Jesteś zmuszony klikać, aby natknąć się na ich plany, często nie wiedząc, jak trafiłeś na określoną stronę .

Poszukiwanie pomocy jest frustrujące
Podczas badania tego artykułu próbowałem przeszukać dokumenty w celu uzyskania pomocy zarówno jako klient niebędący klientem, jak i jako zalogowany klient, przez większość czasu bez powodzenia.

W końcu musiałem skorzystać z wyszukiwarki Google lub kliknąć przycisk „czat” pomocy technicznej . Te fora wspólnotowe były tak zniekształcone , dałem się na nich.

Gwarancja bezawaryjności i sposób jej żądania

GoDaddy ma gwarancję 99,9% czasu działania, ale sami określają procentowy czas działania. Zakładając, że w jakiś sposób dowiesz się o braku przestojów, musisz się z nimi skontaktować, aby skorzystać z gwarancji.

Nawet jeśli jesteś w stanie przeskoczyć przez te obręcze, twoja nagroda to zaledwie 5% kredytu na następny miesiąc hostingu , co w przypadku planów niskiego poziomu może wynieść aż 20 centów .

Tajemnica infrastruktury GoDaddy

GoDaddy jest dość mama o swojej infrastrukturze. Udało mi się dowiedzieć, że korzysta z ponad 37 000 serwerów na całym świecie w co najmniej dziewięciu centrach danych , ale nie publikują one informacji o konfiguracji sieci.

Uogólnione, niemarkowe specyfikacje serwerów hostingowych można znaleźć na niektórych stronach z cenami hostingu niepodzielonymi . Najlepsze specyfikacje, jakie udało mi się znaleźć, znajdują się na dedykowanych serwerach hostingowych.

Możesz wybrać serwer Linux lub Windows dla swoich planów hostingowych.

Ogólne bezpieczeństwo w sieci

To rozczarowanie, że większość standardowych funkcji bezpieczeństwa jest dodatkami do GoDaddy.

Certyfikaty SSL i kopie zapasowe obejmują wybraną garść planów, choć niektórzy klienci są zobowiązani do zapłaty wysokich opłat za te potrzeby

laptop połączony z serwerem

Jak GoDaddy wypada w porównaniu

Oczywiście inne firmy hostingowe mogą walczyć o Twój portfel dla małych firm. W miarę przechodzenia przez hosty internetowe, Bluehost jest jednym z bardziej popularnych opcji, ale GoDaddy radzi sobie z nimi całkiem dobrze, jeśli chodzi o ofertę produktów.

Ceny abonamentów GoDaddy i Bluehost są dość równoważne, nawet w promocyjnych cenach.
Jednak Bluehost oferuje SiteLock CDN i bezpłatny certyfikat SSL na wszystkich swoich planach, podczas gdy GoDaddy nie ma CDN na większości swoich planów, a certyfikat SSL jest bezpłatny tylko na najwyższych planach .
Podczas gdy GoDaddy ma dwóch konstruktorów stron , Bluehost nie oferuje żadnego.

Jakość materiałów pomocniczych na stronie internetowej

Czasami bardzo trudno było mi znaleźć to, czego potrzebowałem, nawet przy wyszukiwaniu w witrynie Google. Dziewięć razy na dziesięć musiałem skorzystać z czatu tekstowego z przedstawicielem pomocy technicznej.

Jednak po znalezieniu strony, której szukasz, kroki są niezwykle jasne, łatwe do naśladowania i opatrzone odpowiednimi obrazami. Z przyjemnością zobaczyłem, że żadna ze stron pomocy, które znalazłem, była nieaktualna.

Pracownicy pomocy technicznej GoDaddy nie moderują forów „ Społeczność ”, a wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi lub jest źle adresowanych.

Oceniłbym ich materiały pomocnicze jako „uczciwe”, ponieważ ich informacje są dobre, ale trudno jest znaleźć to, czego potrzebujesz.

Gwarancje i okresy próbne

W przypadku hostingu dzielonego, jeśli nie jesteś zadowolony, masz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy . Pamiętaj również że pozostałe hostingi możesz znaleźć na stronie głównej.

Możesz także obniżyć swój plan, jeśli chcesz. Wszystkie plany można wypróbować przez pierwsze 30 dni . Możesz zażądać zwrotu pieniędzy, dzwoniąc do działu obsługi klienta.

Ważna uwaga : w przeciwieństwie do wielu hostów nie można wypróbować planów WordPress firmy GoDaddy bez podania karty kredytowej. Możesz jednak wypróbować narzędzie do tworzenia witryn GoCentral bez karty kredytowej.

Gwarancja bezawaryjności
Gwarancja dostępności przez 99,9% czasu : „Jeśli nie utrzymamy niniejszej Gwarancji bezawaryjnej usługi w określonym miesiącu (wyłącznie przez nas ustalonym), możesz skontaktować się z nami i poprosić o kredyt w wysokości 5% miesięcznej opłaty za hosting za ten miesiąc.”