HostGator to jedna z największych i najpopularniejszych firm hostingowych na świecie. Oferują hosting dzielony, hosting VPS, serwery dedykowane i zarządzane plany hostingowe WordPress.

Recenzja HostGator od naszych ekspertów

W tej szczegółowej recenzji HostGator złożymy obietnice w naszym procesie testowym. Poniżej znajdują się obszary, które zajmiemy się:

Niezawodność: czy Twoja witryna będzie dostępna 24/7/365 bez przestojów?
Wydajność: jak szybko Twoja strona ładuje się na HostGator? Przeprowadzimy własne testy wydajności, aby to przeanalizować.
Obsługa klienta: czy możesz liczyć na ich obsługę klienta? Czy będziesz w stanie łatwo uzyskać pomoc w razie potrzeby?
Funkcje: czy ich funkcje ułatwiają tworzenie witryny i zarządzanie nią?
Ceny: czy oferują najlepsze ceny w branży? Czy są jakieś oferty HostGator, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze?
Konkluzja: Chcesz pominąć szczegóły? Podsumowując, uznaliśmy HostGator za niezawodną i przyjazną platformę

O HostGator

HostGator został założony w 2002 roku i szybko rozwinął się, stając się jedną z największych firm hostingowych na świecie. Potworny wzrost można przypisać ich świetnym wspólnym planom hostingowym, niezawodnemu hostingowi i wysokiej jakości obsłudze klienta.

Dziś ma siedzibę w Houston w Teksasie i hostuje ponad 8 milionów domen. Zatrudnia ponad 850 pracowników, którzy oferują całodobowe wsparcie i obsługują firmy każdej wielkości.

hostgator strona główna

Plusy i minusy HostGator

Jak każdy inny produkt i usługa, każda firma hostingowa ma swoje zalety i wady. Oto zalety i wady HostGator, których się nauczyliśmy.

Plusy

Niezawodny hosting: HostGator gwarantuje dostępność na poziomie 99,99%. Jeśli wystąpią przestoje poniżej tego poziomu, odzyskasz miesięczny kredyt na swoim koncie.
Hojna gwarancja zwrotu pieniędzy: HostGator oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Zwykle firmy hostingowe nie oferują gwarancji zwrotu pieniędzy przekraczającej 30 dni.
Elastyczne okresy rozliczeniowe: możesz wybierać pomiędzy miesięcznymi i rocznymi okresami rozliczeniowymi. Dłuższe okresy rozliczeniowe zapewnią Ci największą zniżkę.
Darmowa migracja: HostGator oferuje bezpłatną usługę migracji dla wszystkich nowych kont. Zespół ekspertów przeniesie Twoją witrynę z poprzedniego hosta bez dodatkowych kosztów w ciągu pierwszych 30 dni od rejestracji.

Wady:

Brak darmowej domeny: W przeciwieństwie do wielu innych firm hostingowych, HostGator nie oferuje bezpłatnej rejestracji domeny po rejestracji.
Agresywna sprzedaż dodatkowa: należy przejrzeć dodatkowe usługi wstępnie wybrane podczas procesu rejestracji. Jeśli nie masz pewności, odznacz je mimo to. Zawsze możesz dodać je później, gdy zajdzie taka potrzeba.

Wydajność HostGator

Co byś zrobił, gdybyś zapisał się na hosta i stwierdził, że Twoja strona internetowa jest boleśnie powolna i często znika? Będziesz musiał zmienić dostawcę, a to będzie kosztować więcej pieniędzy i bólu głowy.

Dlatego chcesz wybrać firmę hostingową, która jest niezawodnie szybka ze stabilnym rekordem wydajności dookoła. Ale skąd masz te informacje?

Postanowiliśmy sprawdzić wydajność HostGator, uruchamiając własne testy. Sprawdźmy, jak dobrze się spisał.

Wyniki testu prędkości HostGator

Najważniejszym wskaźnikiem wydajności jest prędkość. Szybsza witryna jest dobra dla użytkowników, a także pomaga w rankingach SEO .

W rzeczywistości badania sugerują, że 1 sekundowe opóźnienie w ładowaniu strony będzie cię kosztować o 7% mniej konwersji, 11% mniej wyświetleń strony i 16% spadek satysfakcji użytkownika.

Dla naszej szczegółowej recenzji HostGator stworzyliśmy stronę testową, aby dowiedzieć się, jak szybka jest naprawdę HostGator.

Nasza strona testowa była obsługiwana przez WordPress przy użyciu domyślnego motywu. Zaimportowaliśmy również fikcyjne treści do opracowania motywów , w tym obrazy.

Następnie uruchomiliśmy narzędzie do testowania prędkości witryny Pingdom. Oto wyniki:

Jak widać, nasza strona testowa załadowała się w niecałą sekundę na serwer w Dallas w Teksasie. To szybciej niż 94% wszystkich testowanych witryn.

To miłe, ale jak Twoja witryna działałaby w godzinach największego ruchu?

Aby to przetestować, użyliśmy narzędzia o nazwie LoadImpact. Wysyła wirtualnych użytkowników do witryny i stopniowo zwiększa liczbę użytkowników w witrynie do 100 jednocześnie.

Możesz zobaczyć wynik na poniższym wykresie:

Zielona linia na wykresie to czas wczytywania strony, a niebieska linia pokazuje liczbę użytkowników w witrynie. Jak widać, nasza strona testowa działała naprawdę dobrze nawet do 80 użytkowników, po czym zaczęła zwalniać.

Te wyniki są szczególnie dobre w przypadku wspólnego konta hostingowego. Pamiętaj, że na współdzielonym koncie hostingowym współdzielisz zasoby serwera z innymi stronami hostowanymi na tym samym serwerze. Będziesz musiał zaktualizować swoje konto hostingowe, jeśli zaczniesz pozyskiwać więcej odwiedzających w tym samym czasie.

Kolejną niezwykłą rzeczą, którą należy zauważyć, jest to, że nasza strona testowa nie zawiodła podczas testu. Jak widać na zrzucie ekranu poniżej.

testy prędkości hostingu hostgator

Czas odpowiedzi serwera HostGator

Zawartość Twojej witryny znacząco wpływa na czas ładowania strony. Na przykład jeśli Twoja witryna zawiera wiele obrazów, wydłuży czas ładowania strony.

Wpływa to na wyniki testu szybkości serwera. Chcieliśmy zobaczyć, jak szybko serwer HostGator faktycznie odpowiada.

Aby to przetestować, użyliśmy narzędzia o nazwie Bitcatcha. Działa inaczej niż inne narzędzia do testowania prędkości witryny. Zamiast ładować zawartość, testuje tylko czas odpowiedzi serwera.

Przeprowadza również test trzykrotnie z wielu lokalizacji na całym świecie, aby uzyskać średni czas reakcji dla każdej lokalizacji.

Oto jak HostGator wykonał w tych testach:

Nasza strona z recenzjami HostGator wypadła naprawdę dobrze. Czas odpowiedzi serwera pozostał mniej niż sekundę. W Stanach Zjednoczonych było to zaledwie 37 ms.

Ogólnie rzecz biorąc, ten wynik wskazuje, że Twoja witryna szybko się ładuje na całym świecie.

HostGator Plany hostingowe i funkcje

HostGator oferuje różnorodne plany hostingowe. Można wybrać jeden z dzielonego hostingu , VPS hosting , serwery dedykowane, chmura hosting i WordPress hostingi.

Wszystkie te plany są bogate w funkcje i odpowiednie dla różnych wymagań budżetowych i hostingowych.

Rzućmy okiem na te plany oferowane przez HostGator.

Hosting współdzielony : Hosting współdzielony to najlepszy sposób na uruchomienie nowej witryny o małym ruchu. W udostępnianym środowisku hostingowym Twoja witryna udostępnia zasoby innym witrynom hostowanym na tym samym serwerze.
Hosting w chmurze : chociaż wspólne konto hostingu jest ograniczone do jednego serwera, hosting w chmurze wykorzystuje wiele serwerów. Ten plan jest odpowiedni, jeśli Twoja witryna często się gwałtownie zwiększa.
Hosting WordPress : jest to ich wspólny plan hostingowy zoptymalizowany pod kątem witryn obsługiwanych przez WordPress. Optymalizuje wydajność i chroni witrynę przed niektórymi typowymi atakami WordPress.
VPS (Virtual Private Server) : Virtual Private Server umożliwia zarządzanie wirtualnymi zasobami na platformie hostingowej w chmurze. Nadaje się do rozwijania stron internetowych z częstymi skokami ruchu.
Serwer dedykowany : dzięki dedykowanemu hostingowi otrzymujesz serwer przeznaczony wyłącznie do hostingu twojej witryny. Ale wiąże się to również z wielką odpowiedzialnością, ponieważ będziesz musiał sam ją utrzymać.

Podział wspólnych planów hostingowych HostGators

Udostępniane plany hostingowe są idealne dla nowych stron internetowych i początkujących. Pozwalają w łatwy sposób skonfigurować witrynę, dzięki czemu możesz zacząć pracować nad zwiększeniem ruchu i rozwojem firmy. Możesz później zaktualizować swój hosting w miarę rozwoju witryny.

Udostępniane plany hostingu HostGator są na trzech różnych poziomach. Wszystkie plany obejmują nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość. Główną różnicą jest liczba witryn, które możesz hostować.

Hatchling : plan Hatchling umożliwia hosting tylko jednej strony internetowej. Zawiera instalator WordPress 1 kliknięciem i zawiera standardowy zestaw funkcji.
Baby : Plan Baby pozwala na hosting nieograniczonej liczby stron internetowych. Zawiera wszystkie funkcje planu Hatchling, a także możesz używać dodatków, takich jak prywatny SSL.
Biznes : odpowiedni dla witryn małych firm. Ten plan obejmuje bezpłatny certyfikat SSL i bezpłatne dedykowane IP, które będą potrzebne do utworzenia strony internetowej eCommerce.

cechy obsługi klienta

Wsparcie HostGator i obsługa klienta

HostGator oferuje jedną z najlepszych usług obsługi klienta w branży. Obejmuje to całodobową pomoc telefoniczną i czat na żywo, a także obsługę poczty e-mail opartej na biletach.

Wewnątrz pulpitu hostingowego znajdziesz portal wsparcia. Ten portal pomaga znaleźć szybkie odpowiedzi z bazy wiedzy obejmującej ponad 680 artykułów i ponad 500 samouczków wideo.

Każde konto HostGator jest w pełni gwarantowane przez CEO, Adama Farrara. Jeśli kiedykolwiek masz problem z regularnym wsparciem, możesz poprosić o przydzielenie biletu Adamowi. W rzeczywistości osobiście zareaguje na każdy przydzielony mu bilet.

Wniosek: czy HostGator jest właściwym wyborem dla Ciebie?

Po przeczytaniu naszej szczegółowej recenzji HostGator prawdopodobnie zastanawiasz się, czy HostGator jest właśnie dla Ciebie?

HostGator oferuje różnorodne plany hostingowe, które pasują do wszystkich budżetów i wymagań. Oferują wszystkie narzędzia potrzebne do zbudowania strony internetowej .

Ponad 2 miliony klientów zaufało już HostGator. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą internetowym, czy dopiero zaczynasz swoją pierwszą stronę internetową, znajdziesz wszystkie niezbędne narzędzia, aby przenieść swoją stronę na wyższy poziom.

Gotowy do rozpoczęcia pracy z HostGator? Kliknij gdzie trzeba, aby wybrać swój plan HostGator już dziś . Natomiast jeśli wolisz inną firmę, zobacz jej pozycję w naszym porównaniu serwisów hostingowych.